Melco EMT16 - průmyslový vyšívací stroj

MELCO EMT16 - profesionální průmyslové vyšívací stroje, které díky své modulární koncepci výrazně převyšují klasické vyšívací stroje. Jejich přednost spočívá v kombinaci modularity, nezávislosti hlav, vysoké reálné vyšívací rychlosti, aktivního podávání nitě a centrálního řídícího systému, který celý stroj ovládá. Je třeba odlišit pouhou možnost propojení strojů např. ethernetovým nebo USB kabelem a umožnit tak nahrát vyšívací vzor do více strojů najednou (tato možnost dnes nikoho nepřekvapí ani u neznámých značek strojů) od skutečného ovládání stroje včetně nastavení horní nitě -  to umožňuje pouze MELCO EMT16. Máte tak možnost řídit jednohlavý, čtyřhlavý nebo třeba až 30-ti hlavý stroj jedním řídícím systémem, nastavovat veškeré parametry pro celý stroj najednou a během výrobního procesu v reálném čase pouhým kliknutím myši si rozdělovat svůj vícehlavý stroj  na stroje s menším počtem hlav a zase je pak slučovat podle aktuálních potřeb  výroby.

 

 
 
STROJE S OPTIMÁLNÍ  NÁVRATNOSTÍ  INVESTICE
VYSOKÝ VÝKON
UNIKÁTNÍ MOŽNOSTI A KVALITA VÝŠIVKY
MODULÁRNÍ  KONSTRUKCE
VARIABILITA  A PRUŽNOST VÝROBY

UMĚT VÍCE NEŽ OSTATNÍ
 
 

Unikátní modulární systém vícehlavého vyšívacího stroje MELCO EMT16

MELCO EMT16 je koncipován jako vícehlavý průmyslový vyšívací stroj s modulární konfigurací. Jeho uspořádání je volitelné po jednotlivých hlavách. Jednohlavý MELCO EMT16 je v podstatě redukce vícehlavého vyšívacího stroje na jednu hlavu – je ji možné brát jako budoucí základ vícehlavého stroje s takovým počtem hlav, jaký zákazník potřebuje – k jednomu řídícímu systému max. 30 hlav. Díky své modulární konfiguraci a nezávislosti hlav lze vyšívací stroj libovolně rozdělovat do skupin, z nichž každá může vyšívat jiný vzor. Můžete tak efektivně jeden velký stroj kdykoliv rozdělit podle potřeby výroby a využívat tak maximálně produkční kapacitu. Hlavy jsou na sobě nezávislé, nečekají na sebe, každá vyšívá svým tempem. Kdykoliv si můžete přikoupit další hlavu a tím zvýšit svoji produkci. Stejně je možné libovolný počet odpojit, přemístit a vytvořit si tak další stroj v jiných prostorách. Navíc nemusíte mít všechny hlavy v jedné řadě, rozmístíte si je podle potřeby a možností vašich prostor. Neméně důležitou vlastností je i servisní údržba stroje, která nevyřadí celý stroj z provozu, ale pouze jednu dotčenou hlavu. Všemi těmito vlastnostmi využijete naplno svoji investici a docílíte tak maximálního využití všech hlav k produkci. Na stejný produkční výkon tak potřebujete podstatně méně hlav než u klasického vyšívacího stroje a ušetříte tak v konečném důsledku své peníze.

 

 

Vysoká vyšívací rychlost až 1500 st/min

Díky patentované technologii Acti-Feed™ a své konstrukci zvládá vyšívat rychlostí až 1500st/min na ploché vyšívání. Není to jen rychlost nastavená a zobrazená na displeji, ale rychlost, kterou stroj opravdu vyšívá. Samozřejmě i MELCO EMT16 pro některé stehy zpomalí, ale celkový čas vyšití konkrétního designu o určitém počtu stehů je mnohem kratší než u všech ostatních strojů.

 

Vyšívání na čepice, rychlost až 1200 st/min, velikost výšivky

Průmyslový vyšívací stroj MELCO EMT16 je špičkou v oboru ve vyšívání na čepice. Svojí bezkonkurenční rychlostí vyšívání až 1200 st/min, možností vyšívání vzorů o výšče vzoru až 80mm na běžném širokém čepicovém rámu nemá srovnání. Při použití širokého čepicového rámu, který je standardním příslušenstvím stroje je možné vyšívat čepice v šíři 270°. Díky promyšlenému systému čepicového rámu, úzkému cylindrickému ramenu a systému Acti-Feed™ dokáže vyšívat ke kšiltu tak jak jen čepice dovolí a neregistruje žádný problém s přešíváním švu. A to vše vysokou rychlostí s kvalitním výsledkem.

 

Acti-Feed™ - patentovaná technologie aktivního podávání nitě

Tato patentovaná technologie podávání nití pocházející a ověřená z Schiffli strojů švýcarské společnosti SAURER nabízí v oblasti vyšívání jedinečné možnosti. Horní nit není vedená soustavou brzdících manuálně ovládaných mechanizmů vytvářejících napětí horní nitě, jako je tomu u ostatních vyšívacích strojů, ale je aktivně v požadované délce "podána" do každého stehu. Díky tomuto patentu je možné pro každou výšivku v operačním systému jednoznačně nastavit a uložit napětí horní nitě pro všechny hlavy najednou a tak jednoduše nastavit celý stroj jedním klikem myši. Už žádné otáčení kolečkem, které je nepřesné a vede ke komplikovanému nastavení stejné úrovně na všech hlavách. Toto sofistikované řešení dává průmyslovým vyšívacím strojům MELCO EMT16 široké možnosti - rychlost, vyloučení skokových stehů, neomezenou délku stehu, menší stahování materiálů, možnost použití různých šicích a vyšívacích přízí, speciální efekty jako simulaci schiffli a chenille výšivky.

 

Úzké cylindrické rameno

Konstrukce úzkého cylindrického ramene byla uzpůsobena pro snadnou montáž a demontáž příslušenství čepicového rámu. Spolu se stehovou deskou a systémem odstřihů poskytuje skvělé možnosti pro upevnění a funkčnost čepicového rámu. Díky této konstrukci je možné vyšívání na čepice rychlostí až 1200 st/min, vyšívání vzorů až 80mm vysokých. Rozměrů ramene lze velmi dobře využít pro použití kapsičkového rámečku, který je uzpůsoben pro vyšívání v těžko přístupných místech hotových výrobků jako jsou například košilové kapsičky.

 

16-barevná paleta nití se zálohovacím systémem

Díky této široké paletě máte neustále k dispozici 16 navlečených a připravených jehel k podání plného výkonu. Zvolením nejpoužívanějších barev se tak zbavíte nepříjemné výměny špulek spojené s navlékáním jehel - snadno a rychle změníte výrobu. Navíc je možné využít zálohovací systém barev - stejnou barvu osadíte více jehel a stroj pokud dojde k přetrhu horní nitě sám zastaví, vymění přetrženou pozici za její zálohu a pokračuje v dalším vyšívání bez jakéhokoliv zásahu obsluhy.

 

Laserový systém pro přesné polohování a trasování vzoru přímo na stroji

Laserový záměrný paprsek poskytuje naprosto přesnou informaci o poloze rámu a označuje místo vpichu aktivní jehly. Přesné polohování výšivky se tak stalo snadnou záležitostí. Při vyšívání na čepice, kdy ne každá čepice je přesně a rovně šitá, lze napolohovat výšivku přesně na střed švu velice snadno. MELCO EMT16 má navíc možnost přímo na stroji pomocí dvou bodů, které se označí právě laserovým zaměřovačem přímo na upnutém materiálu napolohovat jakýkoliv vzor přesně na pomyslnou spojnici takto označených bodů. V praxi to znamená, že si napolohujete vzor nejen přesně na bod počátku nebo středu, ale dokonce nastavíte i úhel natočení podle upnutého materiálu. Není tak problém vyšít vzor přesně do míst, kde je potřeba.

 

Vyšívání košilových kapsiček díky speciálnímu rámečku

Velice žádanou aplikací je vyšívání košilových kapsiček. MELCO EMT16 jako jediný nabízí možnost použití speciálního kapsičkového rámu k jejich přímému vyšívání na stroji. Díky konstrukci úzkého cylindrického ramene lze vyšívat i v úzkých a těžko přístupných místech hotových výrobků.